جزیره هنگام، جزیره ای رنگارنگ در دل دریای آبی

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/08/19
شاهین.ع
0 توضیحات

تماشای آب های نیلگون خلیج فارس از هر نقطه ای می تواند لذت بخش باشد اما این که در کدام کشور یا جزیره ای قرار داشته باشید خودش یک مسئله مهم است.

تصور کنید در جزیره ای هستید که در سواحل تمیز و زیبای آن می توانید ماهی ها را نظاره گر باشید و کمی آن طرف تر خرچنگی در نزدیکی شما در حال راه رفتن است و شما بعد از تماشای یک منظره زیبا از دریای خلیج فارس به مرکز جزیره می روید و مردمی مهمان نواز و دوست داشتنی را می بینید که هنوز سنت خود را حفظ کرده اند و ناخواسته مجذوب فرهنگ آن ها می شوید.

این ها تنها موارد کمی است که شما می توانید در جزیره هنگام نظاره گر باشید و تجربه کنید

اگر دوست دارید سفری دل انگیز به جزیره هنگام که یکی از زیباترین جزایر ایران می باشد داشته باشید کافی است بلیط هواپیما قشم خریداری کنید و سپس از آن جا در مدت زمان بسیار کوتاه خودتان را به این جزیره دل انگیز برسانید

جزیره هنگام نگینی در خلیج فارس

تاریخچه جزیره هنگام

جزیره هنگام جز نقاطی محسوب می شود که مورد توجه بسیاری از دولت ها و کشورهای خارجی بوده است از پرتغالی ها که به عنوان اولین استعمارگر در زمان صفویه بودند گرفته تا انگلستان در زمان قاجار و سلطان مسقط و وهابی ها، که هرکدام موجب شده بود تا این جزیره در چندراهی افرادی باشد که ادعای حاکمیت در آن داشته باشند تا این که در زمان حکومت رضاشاه، به دستور او دست متجاوزان از جزیره هنگام کوتاه شد.

سوغات جزیره هنگام

یکی از خدماتی که ما ایرانیان می توانیم به مردم این جزیره کنیم خرید سوغات و صنایع دستی از مردم بومی آن جا است؛ ادویه جات، زیورآلات ساخته شده با صدف جز سوغاتی های معروف جزیره هنگام می باشند.

زیور آلات ساخته شده با صدف یکی از صنایع دستی جزیره هنگام

جاذبه های جزیره هنگام

تماشای دلفین ها 

یکی از مهم ترین جاذبه های جزیره هنگام تماشای دلفین ها است؛ حتی این امکان وجود دارد تا هنگام سفر دریایی از قشم به هنگام در طول مسیر دلفین هایی را که سرشان را از آب بیرون می آورند را نظاره گر باشید اما تماشای دلفین های بینی بطری جزیره هنگام یک تجربه متفاوت است.

البته این را بدانید که دیدن دلفین ها در جزیره تا حدودی به شانس شما هم می تواند بستگی داشته باشد باز با این حال اگر خوش شانس باشید و بتوانید آن ها را تماشا کنید لذت سفرتان را چندبرابر می کند.

تماشای دلفین ها در جزیره هنگام

سواحل 

جزیره هنگام نزدیک به 50 کیلومتر نوار ساحلی دارد از ساحل صخره ای گرفته تا ساحل شنی که هرکدام از سواحل آن جا نام های متفاوتی دارند. یکی از سواحلی که ارزش دیدن چندباره را در سفر به این جزیره دارد ساحل نقره ای می باشد که بسیار کوچک است و هنگامی که نور آفتاب به شن های این ساحل برخورد می کند برق جالبی از آن قابل رویت است که انگار نقره در میان شن های ساحل قرار دارد.

می توانید با رزرو بلیط هواپیما به مقصد قشم یا بندرعباس سفری خاطره انگیز در سواحل جزیره هنگام داشته باشید

سواحل گوناگون جزیره هنگام در نوار 50 کیلومتری ساحلی

ماهی های آکواریومی 

از دیگر جاذبه های جزیره هنگام می توان به ماهی های آکواریومی اشاره کرد البته ممکن است در ذهنتان آکواریومی را تصور کنید که ماهی هایی با رنگ های مختلف در آن هستند اما می بایست گفت برای بازدید از ماهی های آکواریومی کافی است سوار قایق های سواحل آن جا شوید و سپس درون آب ماهی ها و حتی عروس های دریایی کوچک را ببینید.

تماشای ماهی های رنگی در جزیره هنگام

بازار هنگام

یکی از دیدنی ترین بازارهای محلی در ایران بازار هنگام است است که با مصالح بومی درست شده. در این بازار فروشندگان با لباس های محلی و رنگارنگ سازه های دستی خود را که اکثرا با کمک صدف ساخته شده اند را به نمایش می گذارند. 

اقامت در جزیره هنگام

باتوجه به محدودیت هایی که از نظر اقامت در جزیره هنگام وجود دارد می توانید از اقامتگاه های بومگردی آن جا استفاده کنید همینطور اگر چادر همراهتان دارید می توانید چادر بزنید و شب را در این جزیره سپری کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات