با نقاط سحرآمیز کره زمین آشنا شوید.

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/08/13
شاهین.ع
0 توضیحات

کره زمین سیاره انسان ها و موجودات است که ما را میزبان خود کرده و بسترهای زیادی برایمان فراهم کرده است و تصور کنید که سوار بر هواپیما هستید و می خواهید مسیر طولانی را طی کنید از بالا آثار روی کره زمین را نگاه می کنید، از اقیانوس بی کران گرفته تا کوه های عظیمی که به صورت لایه لایه رشد کرده اند و همین طور آسمان خراش هایی که در دل طبیعت کره زمین توسط انسان ها ساخته شدند.

اما این کره رازهای فراوانی در دل خود دارد که بسیاری از آن ها به عنوان جاذبه هایی برای گردشگران تلقی می شوند که می خواهیم در این بخش به تعدادی از آن ها اشاره کنیم.

اگر دوست دارید در این سفر پر ماجرا شرکت داشته باشید بلیط هواپیما خریداری کنید و ما را همراهی کنید.

جزیره ایستر شیلی یکی از نقاط سحرآمیز کره زمین

در قلب اقیانوس آرام و در یکی از دور افتاده ترین نقاط دنیا جزیره ای وجود دارد که هرچند در کشور شیلی واقع شده است اما دستیابی به آن بسیار دشوار است ولی باوجود این دشواری به دلیل اسراری که در این منطقه وجود دارد بسیاری از گردشگران حاضر هستند این سختی را به جان بخرند و از این جزیره دیدن کنند؛ یکی از عجایبی که در این جزیره وجود دارد موآی‌ها (سری مجسمه‌ بزرگ) در حاشیه‌ی شبه جزیره‌ی پولی نزی هستند که سمبل این جزیره به حساب می آیند. بنا بر آمار موجود تعداد 887 مجسمه در این جزیره وجود دارد که شاید نمادی از قدرت و تهدیدی برای بیگانگان که نوعی محافظت از جزیره به شمار می‌رفته، است.

از طرفی باتوجه به این که ساخت این سنگ ها باعث از بین رفتن بسیاری از جنگل‌ها و دیگر منابع جزیره شده است  به همین دلیل مردم بومی آن جا در گذشته مجبور به آدم خواری می شدند.

جزیره ای دور افتاده در دل اقیانوس آرام

آبشارهای خون قطب جنوب یکی از نقاط سحرآمیز ترین کره زمین

یکی از پدیده های عجیبی که در کره زمین وجود دارد آبشار خون در قطب جنوب می باشد که از روی ارتفاعی به اندازه ساختمانی 5 طبقه می ریزد؛ در اوایل دانشمندان فکر می کردند که این اتفاق حاص از جلبک های خاصی باشد که بعدها این فرضیه رد شد.اما دانشمندان بعد از تحقیقات گسترده به این نتیجه رسیدند که رنگ خون مانند این آبشار حاصل از برخورد آب آهن دار به اکسیژن می باشد که در نتیجه موجب زنگ زدگی می شود، این اتفاق رخ می دهد.

آبشاری به رنگ خون در یخچال قطب جنوب 

استون هنج انگلستان یکی از نقاط سحرآمیز کره زمین

در دشت ساللیسبری در ویلتشایر یکی دیگر از نقاط سحرآمیز در کره زمین وجود دارد که استون هنج نام دارد؛ که بنابر اعلام محققان تاریخچه آن به سال2600 قبل از میلاد باز می گردد، بسیاری از کاوشگران بر این باور هستند که این حلقه سنگی بزرگ برای ستایش به کار می رفته است.

البته نظریات مختلفی درباره این حلقه سنگی وجود دارد عده ای بر این باور هستند که  که از دایره های سنگی برای مشاهده خورشید و ماه و ستارگان استفاده می شده که زمانی مورد پرستش قرار می گرفتند، و عده ای نیز می گویند که از آن ها برای شناسایی روزها مورد استفاده واقع شده است.

حلقه های سنگی عظیم در کشور جزیره

پاموکاله ترکیه یکی از نقاط سحر آمیز کره زمین

چشمه آب‌شور پاموکاله ترکیه یکی از نقاط سحرآمیز کره زمین است که نمونه ای از آن در جنوب شهر ساری بانام باداب سورت وجود دارد، این جاذبه طبیعی زیبا در زبان ترکی به  نام قلعه سفید شهرت دارد که در نزدیکی شهر دنیزلی در فاصله‌ 2 ساعته تا شهر آنتالیا واقع‌شده است.

یکی از نکاتی که موجب خاص شدن این چشمه نسبت به دیگر چشمه ها همچون ایران و مکزیک و آمریکا شده است، تماشای شهرستان تاریخی هیراپولیس که زمانی شهر تفریحی رومیان بوده و در آن جا آثار تاریخی بسیار زیادی از رومیان قابل مشاهده است.

همچنین وجود مواد معدنی نیز در چمه های آب گرم از دیگر خواص آن جا می باشد، شهر تاریخی لاودیکیا،قلعه پاموکاله، موزه باستانی شهر هیراپلیس، کاروانسرای سلجوقی نزدیک پاموکاله جز جاذبه های نزدیک به چشمه هستند که می توانید از آن ها بازدید به عمل آورید.

اما برای سفر به این شهر تاریخی و تماشای پاموکاله می توانید بلیط هواپیما آنتالیا خریداری کنید و به وسیله ماشین یا اتوبوس در فاصله 3 ساعته به این مکان بروید؛ همچنین اگر قصد سفر به استانبول را دارید این فرصت را دارید تا با رزرو بلیط هواپیما استانبول وارد این شهر شده و سپس از طریق هواپیما وارد پاموکاله شوید.

چشمه ای در شهر تاریخی ترکیه

آبفشان فلای نوادا یکی از نقاط سحر آمیز کره زمین

آبفشان فلای نوادا یکی از جالب ترین و هیجان انگیزترین جاذبه هایی است که در ابتدا تنها به صورت چند قطعه سنگ کنار هم بود اما مردم آن منطقه چاهی حفر کردند که ناگهان متوجه شدند چاه به یک حفره زیرزمینی آب گرم نزدیک است و برای  کشاورزی نمی تواند مناسب باشد که بعد از آن این چاه به حال خود رها شد که بعد ها این موضوع سبب بوجود آمدن آبفشان شده است.

یکی از مواردی که در این جاذبه بسیار به چشم می خورد رنگ های متنوع آن است که قرمزی آن حاصل از آهن موجود در آن و سبزی آن هم به دلیل وجود جلبک ها است.

آبفشان فلای نوادا، جاذبه ای با رنگ های متنوع

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات