تماشای بناهای تاریخی مسکو با پیاده روی در میدان سرخ

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/08/13
شاهین.ع
0 توضیحات

هنگامی که شما در میدان نقش جهان اصفهان پیاده روی می کنید، دور تا دور آن بناهای گوناگون ساخته شده اند که هرکدام از معماری های زیبا و خاصی برخوردار هستند که می توان به مغازه ها، مسجد جامع و... اشاره کرد همچنین آنقدر این میدان جذاب است که ناگهان متوجه می شوید که زمان زیادی در آن جا حضور داشتید اما هنوز وقت نکرده اید که گوشه به گوشه آن را بگردید.

شاید بتوان میدان سرخ روسیه را تاحدودی به نقش جهان تشبیه کرد از این نظر که تعداد زیادی از جاذبه های مسکو را در خود جای داده است و هنگامی که گردشگران به آن جا می روند ساعت ها مشغول بازدید و عکاسی از بناهای گوناگون موجود در اطراف این میدان هستند

با این حال به شما پیشنهاد می کنیم بلیط هواپیما مسکو را خریداری کرده و با ما سفری به سرخ ترین میدان دنیا داشته باشید.

پیاده روی در سرخ ترین میدان دنیا

چرا میدان سرخ؟

هرچه از این میدان بگوییم کم گفتیم، پیاده روی بر روی سنگ های کفپوش و در عین حال تماشای بناهای عظیمی که هرکدام با سبک های معماری خاصی ساخته شدند که شما می توانید به معنای واقعی کلمه هنر در این منطقه پی ببرید، اما دلیل شهرت این میدان با نام میدان سرخ به این جا باز میگردد که در زبان روسی کلمه red معنای زیبا را می دهد و درواقع منظور از میدان سرخ در این جا میدان زیبا است و به همین دلیل با نام red square(میدان سرخ) در جهان شهرت پیدا کرد که در اطراف آن می توان بناهای زیبا را با رنگ های متنوع تماشا کرد.

میدان زیبا با شهرت میدان سرخ 

جذاب ترین و مهم ترین مطالب مرتبط به مسکو را در اینجا بخوانید

جاذبه های اطراف میدان سرخ

همانطور که گفته شد میدان سرخ مسکو در مرکز اصلی این شهر قرار دارد و بسیاری از خیابان ها به این میدان ختم می شوند از طرفی در اطراف این میدان بسیاری از بناها و آثار تاریخی این شهر قابل رویت هستند که می توان به کاخ های کرملین، کلیسای سنت باسیل، کلیسای فرشته، کلیسای ترم، کلیسای عروج حضرت مریم، برج ناقوص، توپ های قدیمی، میدان کلیسای سابورنایا، کلیسای ریسمان و... اشاره کرد.

کلیسایی با رنگ های گوناگون در میدان سرخ مسکو

تاریخچه میدان سرخ

می توان گفت از قرن 13 این میدان شاهد بسیاری از رخداد ها و جنگ ها مخصوصا حمله مغول ها و همین طور ناپلئون بناپارت در سال 1812 بوده است اما شاید بتوان بخش مهمی از تاریخچه میدان سرخ را در زمان اتحادیه جماهیر شوروی دانست که بسیاری از تجمعات و رژه ها در این میدان رخ داد که توانستند وجه نظامی خود را به دنیا نشان دهند همچنین علاقه‌مندی سران شوروی به این میدان باعث شد تا بنای رهبر شوروی "لنین" را در این میدان و پای دیوار کرملین بسازند.

در سال 2008 برای اولین بار بعد از فروپاشی شوروی، در این میدان رژه ای به مناسبت پیروزی در جنگ جهانی دوم برگزار شد و حتی دو سال بعد به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی کشورهای عضو گروه متفقین در رژه ای در میدان سرخ سعی در به نمایش گذاشتن از جنگ ستیزی و نژاد پرستی داشتند.

اما در کنار وجه نظامی که موجب شد این میدان به شهرت برسد، تجارت و بازارها بودند که سبب شدند تا این میدان سرپا باشد و در قرن 19 به خواسته تاجران و بازاریان این میدان سنگ فرش شد و پس از به آتش کشیده شدن میدان سرخ مسکو توسط ناپلئون خندق هایی که در اطراف قلعه کرملین ایجاد شده بودند پر شده و به جای آن ها درخت قرار داده شد و سپس بازارها به قسمت شرقی میدان منتقل شدند که در سه ردیف با نام های بازارهای بالایی، میانی و پایینی به کار خود ادامه دادند.

میدان سرخ مکانی برای رژه های نظامی شوروی

مرکز خرید گوم

در سال 1893 در خیابان بالایی بازار که توسط آتش ناپلئون به آتش کشیده شده بود بعدها با چهارچوبی فلزی و سقف شیشه ای همراه با برترین تکنولوژی دوران، گوم به یکی از معروف ترین بازارهای تجاری در قاره سبز تبدیل شد، البته این مرکز تجاری پستی و بلندی های بسیاری را گذراند که فروشگاه های آن به عنوان دفاتر مدیران رده بالای حکومت شوروی محتی در برهه ای از زمان استفاده می شدند تا این که در دهه 90 توانست بار دیگر به عنوان مرکزی تجاری به شهرت برسد.

مرکز خرید گوم در هنگام شب با روشن شدن چراغ های بیرونی آن، نمایی بسیار زیبا و جذاب ایجاد می کند.

مرکز خرید گوم معروف ترین فروشگاه دنیا

در این بخش نگاهی به میدان سرخ مسکو و تاریخچه آن و جاذبه های اطرافش کردیم، پس اگر می خواهید تجربه ی سفر در این شهر با قدمت و زیبا را داشته باشید اقدام به رزرو بلیط هواپیما به روسیه کنید و در کمال آرامش سفری لذت بخش را در بزرگ ترین کشور جهان داشته باشید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات