زیباترین فرودگاه های جهان را بشناسید

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/08/11
شاهین.ع
0 توضیحات

حتما شنیده اید که می گویند فرودگاه ویترین یک کشور است و هنگامی که گردشگرانی وارد فرودگاه مقصد می شود برداشت های متفاوتی از آن جا می کنند، با این به دلیل اهمیت روز افزون صنعت گردشگری در دنیا بسیاری از کشورها تصمیم به ساخت فرودگاه های نو و مجهز کرده اند از طرفی در برخی از آن ها این مکان از نظر زیبایی به یک جاذبه تبدیل شده است.

حال در این بخش می خواهیم با تعدادی از زیباترین فرودگاه های جهان آشنا شویم.

فرودگاه بین المللی کانسای ژاپن یکی از زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین المللی کانسای اوساکا ژاپن که یکی از شاهکارهای مهندسی و انسان ساز که جز زیبا ترین فرودگاه های جهان می باشد و در جزیره ای مصنوعی بر روی دریا ساخته شده است که دومین فرودگاه پر اهمیت در این کشور نیز محسوب می شود و جالب است که بدانید پروژه ی احداث این بنا در سال  ۱۹۸۷ میلادی آغاز شد. همچنین پلی که ارتباط بین فرودگاه و جزیره ی اصلی می باشد که به اندازه ۳ کیلومتر طول دارد و تنها راه ارتباطی نیز محسوب می گردد. سرانجام در ۱۹۹۴ کانسای اوساکا افتتاح شد و اولین پرواز خود را انجام داد. این فرودگاه نیز از امکانات زیادی برخوردار است که میتوان به فروشگاه بزرگ، رستوران های بین المللی، مناظر طبیعی و زیبای اطراف فرودگاه و برخورداری از کشتی و قایق های تندرو برای مسافران اشاره کرد.

فرودگاهی در دل دریا

 فرودگاه بین المللی شنژن چین یکی از زیباترین فرودگاه های جهان

یکی دیگر از زیباترین فرودگاه های جهان در قاره آسیا و در کشور چین واقع شده است که از معماری خاصی برخوردار است. در نگاه اول این فرودگاه مانند یک سفره ماهی به نظر می رسد که نفس می کشد و می تواند پرواز کند که یک حس خوب را به مسافران می دهد. می توان گفت که این فرودگاه از طبیعت الهام گرفته است و داخل آن همچون لانه ی زنبور و ستون هایی شبیه به تنه درخت است.

فرودگاهی همچون سفره ماهی

فرودگاه ملکه تامار گرجستان یکی از زیباترین فرودگاه های جهان

اطراف شهر مستیا گرجستان کوه هایی پوشیده از برف قرار گرفته اند که قفقاز نام دارند، اما در این منطقه فردگاهی بنا شده است که علاوه بر زیبایی، عجیب نیز است. فرودگاه ملکه تامار مستیا ظاهری شبیه به حرف j  انگلیسی دارد و با الهام برج های مستیا ساخته شده است که برخلاف تصور که دارای فضای بسیار محدودی است اما در این فرودگاه فضای کافی برای یک برج مراقبت ، کافه و سالن انتظار وجود دارد.

با خریدبلیط هواپیما تفلیس و سفری کوتاه مدت به سمت مستیا از این بنا جالب دیدن کنید.

فرودگاهی در دل کوه قفقاز

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی هند یکی از زیباترین فرودگاه های جهان

بمبئی یکی از مهم ترین شهرهای هند محسوب می شود و به عنوان پایتخت تجاری هندوستان محسوب می شود. این فرودگاه دارای دو ترمینال جدا می باشد که یکی برای پروازهای داخلی و دیگری برای خارجی است. این فرودگاه در سال ۱۹۴۲ میلادی افتتاح شد در سال ۲۰۱۵ فرودگاه چاتراپی شیواجی به عنوان سی و پنجمین فرودگاه پر تردد جهان انتخاب شد. ستون های قارچی تعبیه شده روی سایبان سقف، نور را به شکل طرح های الهام گرفته از پر طاووس که پرنده ملی و نمادی از هندوستان است منعکس می کنند. همچنین منظره های دیگری هم وجود دارند که معماری بومی هند شامل عمارت ها و خانه های بومی را به تصویر می کشد.

در این فرودگاه امکاناتی چون فوت کورت، رستوران های بین المللی، کافی شاپ، دفاتر پستی، اماکنی مخصوص افراد سیگاری، اینترنت بی سیم و رایگان و مراکز اقامتی برای مسافران تعبیه شده است.

فرودگاهی مجلل در پایتخت تجاری هندوستان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات