6 مورد از جاذبه های دیدنی ارمنستان که نباید بازدید از آن ها را از قلم انداخت

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/08/11
شاهین.ع
0 توضیحات

ارمنستان یکی از باستانی ترین کشورهای جهان است که پر از تاریخ غنی و مناظر زیبا می باشد. این کشور دارای مناظر طبیعی زیبا و شهرها و روستاهای پنهانی است که در انتظار بازدید شما هستند. با این حال اگر قصد سفر به این کشور فوق العاده را دارید در ابتدا به خرید بلیط هواپیما ایروان اقدام کنید و سپس به مطالعه برخی از زیباترین مکان ها برای اضافه کردن به برنامه سفر خود آورده شده است بپردازید که بتوانید سفری لذت بخش را تجربه کنید.

اچمیادزین

درست در 20 کیلوتری و همین طور فاصله زمانی نیم ساعته تا ایروان، شهری وجود دارد که به دلیل برخورداری از یک کلیسای جامع به یکی از جاذبه های دیدنی ارمنستان تبدیل شده است،

ارمنستان اولین کشوری بود که دین مسیحیت را به رسمیت شناخت و آن را قبول کرد و این کلیسای جامع در محل یک معبد باستانی برای گرامیداشت این رویداد ساخته شد و بهتر است که بدانید این کلیسا محل اقامت کاتولیک عالی ارامنه و مرکز کلیسای رسالت ارمنی می باشد.

اچمیادزین، مقری برای کاتولیک

صومعه نوراوانک

هنگام مسافرت به سراسر ارمنستان، پی خواهید برد  که این کشور از نظر صومعه نیز بسیار غنی است، و نورآوانک یکی از جاذبه های دیدنی ارمنستان و برجسته ترین آن ها است که در قرن سیزدهم در نزدیکی شهر یققنادزور ساخته شده است و تپه های آجری و سرخ رنگی که این صومعه را محافظت می کنند نمای بسیار زیبا به این منطقه داده اند.

صومعه ای در میان دره و دیوارهای سرخ

دریاچه سوان

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی ارمنستان در نزدیکی پایتخت این کشور قرار دارد و از طرفی به این دلیل که در این کشور در نزدیکی ساحل به دریایی قرار ندارد به این دلیل این دریاچه برای مردم آن جا از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی علاوه بر بازدید از جاذبه های طبیعی اطراف این دریاچه و لذت از طبیعت بکر آن جا می توان از کلیساهای مشهوری که در نزدیکی آن قرار دارد دیدن کرد.

دریاچه ای به مشاحت یک ششم ارمنستان

قلعه آمبرد

قلعه آمبرد یا قلعه در ابرها از دیگر جاذبه های دیدنی در ارمنستان می باشد که با قرار گیری بر روی کوهی با ارتفاع 2300 متر از سطح دریا نمای فوق العاده ای را ایجاد کرده است، و به یکی از مقاصد محبوب گردشگرانی تبدیل شده است که علاوه بر کوه نوردی و پیاده روی به دنبال ماجراجویی و کشف آثار تاریخی هستند.  قلعه آمبرد ایروان ، بنای سنگی است که در عصر برونز ساخته شده است، و این دژ محکمی که در گذشته ای بسیار دور محل استراحتگاه پادشاهان بوده ، امروزه تبدیل به خرابه ای تاریخی شده است.

قلعه ای خالی شده در دل ابرها

صومعه خور ویراپ

در دشت آرارات ، در نزدیکی مرز با ترکیه صومعه ای وابسته به کلیسای ارمنی وجود دارد که یکی از جاذبه های دیدنی ارمنستان به شمار می رود، که علاوه بر زیارتگاه برای ارامنه به یک مکان کاملا توریستی تبدیل شده است،

صومعه خور ویراپ در 40 کیلومتری جنوب ایروان و همانطور که گفته شد نزدیک به مرز ترکیه واقع شده است. و جالب این است که از بلندی‌های تپه‌ای که این صومعه بر روی آن قرار گرفته بازدیدکنندگان می‌توانند 3 کشور ترکیه، آذربایجان و ایران را مشاهده کنند.

صومعه ای در ارمنستان، روبه مرز ترکیه

جرموک

تماشای شهری در 170 کیلومتری ایروان و در ارتفاع 2080 متری از سطح دریا که سرشار از چشمه های آب گرم معدنی است و در کنار آب و هوای مطبوع و طبیعت بکر آن بتوان از آب آن جا به عنوان درمان استفاده کرد، همه و همه سبب شده اند تا جرموک به یکی از جاذبه های دیدنی ارمنستان تبدیل شود همچنین علاوه بر مرکز آبدرمانی جرموک وجود استخرهای تاریخی، گالری آب معدنی طبیعی جرموک، پل زیبای جرموک بر رود آرپا، مجسمه تاریخی و آبنمای کوچک آن نمادی از جنگ قره باغ میان ارمنستان و آذربایجان تبدیل شده است هیچ کدام در به محبوبیت رسیدن این شهر بی تاثیر نبودند.

پس می توانید با رزرو بلیط هواپیما ارمنستان سفری راحت به این کشور زیبا داشته باشید و از این طبیعت بکر که خاصیت درمانی هم دارد استفاده کنید.

شهری در دل کوه با چشمه های معدنی

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات