جاذبه های طبیعی شگفت انگیز در ایران کدام ها هستند؟

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/08/08
شاهین.ع
0 توضیحات

ایران، کشوری که می توان هرنوع طبیعتی را در آن جا پیدا کرد؛ از سواحل نیلگون خلیج فارس گرفته تا گذر از دشت ها و کویرهای مرکز کشور و در نتیجه جنگل های سرسبز و بی نظیر شمال کشور که همه و همه سبب شده اند تا هر نقطه ای از این کشور برای هر نوع از قشری محبوب باشد.
در این بخش می خواهیم 4 مورد از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز در ایران را به شما نشان دهیم.

جنگل ماسال

فرض کنید که بهشت تقسیم بندی شده و یکی از آن بخش ها در شمال ایران قرار گرفته باشد،
در دل کوه های تالش از شمال غرب استان گیلان، قطعه ای از بهشت با نام ماسال وجود دارد که دو رودخانه مهم از آن می گذرد که یکی از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز در ایران است.
تماشای ییلاق ماسال با  آب و هوای آن‌ها هر کسی را به سمت خود می‌کشاند. یکی از این ییلاق‌های باصفا ییلاق اولسبلنگاه است که یک ییلاق پر جمعیت است و مملو از خانه های چوبی می باشد و اغلب ساکنین آن از شهروندان ماسال هستند و برای گذراندن فصل گرما در آنجا زندگی می‌کنند.
ایستادن بر روی تپه های آن جا که ابرها از زیر پاهایتان عبور می کنند می تواند تجربه لحظه ای خاص برای شما باشد.

ماسال بهشتی در شمال ایران

باداب سورت

چشمه های پلکانی، رنگین و دومین جاذبه های طبیعی شگفت انگیز در ایران که به شما پیشنهاد میکنیم از آن دیدن کنید در جنوب ساری قابل مشاهده هستند، و بهتر است که بدانید این نوع از چشمه‌های پلکانی طبیعی تنها در معدود نقاطی از کره‌ی زمین همچون ایران، ترکیه، ایتالیا، مکزیک قابل مشاهده می باشند.
جالب است بدانید که باداب سورت شامل چندین چشمه با آب‌های کاملاً متفاوت از نظررنگ، بو و حجم است.
چشمه های باداب سورت شامل 2 چشمه هستند، که چشمه اول دارای آبی شور که برای مریضی های پوستی و درد های کمر و پا بسیار مفید است و در زمستان یخ نمی زند.
چشمه دوم نیزجریان آب‌های رسوبی و معدنی چشمه باعث به وجود آمدن طبقات و حوضچه‌ی پلکانی بسیار زیبا به رنگ‌های نارنجی، زرد و قرمز در اندازه‌های گوناگون شده است.

چشمه ای در جنوب ساری به صورت پلکانی

کویر مرنجاب

هنگامی که وارد کاشان می شوید برای تماشای یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه طبیعی در ایران  و با نظم ترین آفریده های خدا باید به سمت آران بیدگل بروید و مسافتی نزدیک به 50 کیلومتر را از آن جا طی کنید.
ماشین سواری بر روی شن های نرم کویر با سرعت زیاد جز تفریحاتی است که در این منطقه باید انجام داد از طرفی تماشای آسمان پر از ستاره هنگامی که در هوای خنک آن جا آتشی روشن کردید و به دور آن جمع شدید می تواند بعدها به یک خاطره فوق العاده تبدیل شود.

مرنجاب، کویری در دل ایران

دره ستارگان قشم

یکی از شاهکارهای کم نظیر طبیعت در جزیره زیباى قشم قابل مشاهده است و هنگامی که وارد آن می شوید احساس می کنید وارد کره مریخ شده اید.
اما نام گذاری آن به این دلیل است که بنا به اعتقاد مردم بومی این جزیره روزگاری، ستاره اى از آسمان به قلب جزیره افتاده و اشکال جالب وعجیبى از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است. که به این مکان استاره افته گفته می شود و بعدها با نام دره ستارگان شهرت یافته است. حرکت از میان ستون ها و حفره ها و به گوش خوردن صدایی از آن ها که حاصل از گردش و وزش باد در آن جا است می تواند کمی ترسناک باشد. لازم است بدانید ژئو پارک قشم با آثار زیباى طبیعى ، تنها ژئو پارک موجود در خاورمیانه شناخته می شود.

دره ستارگان یکی از جاذبه های قشم می باشد که بازدید از آن را نباید از دست داد بنابراین رزرو بلیط هواپیما قشم می تواند راهی خوب برای رسیدن به این دره افسانه ای باشد.

شگفت انگیز ترین طبیعت در جزیره قشم

سفر چگونه بود؟ خوب بود؟

می توانید با رزرو بلیط هواپیما سفری راحت و بدون فکر و خیال به نقاط مختلف ایران زمین داشته باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات