هالووین، جشنی به ترسناکی آنابل

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/08/08
شاهین.ع
0 توضیحات

31 اکتبر سالروز جشنی مذهبی در کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد که هر چند ممکن است به ظاهر ترسناک باشد اما دارای پیشیه ای تاریخی است.
در این شب بسیاری از افراد لباس‌های عجیب می پوشند و نقاب هایی ترسناک به صورت خود می زنند و کودکان برای جمع‌آوری شکلات و دیگر تنقلات درب خانه های دیگران را میزنند و این کار معنای "یک چیزی بده تا اذیتت نکنیم" می باشد.
جشن هالووین آنقدر اهمیت دارد که در تعدادی از کشور ها همچون آمریکا، کانادا، ایرلند تعطیلی رسمی است.
از طرفی با نفوذ رسانه ها میان مردم دنیا، می توان گفت فرصتی فراهم شده است تا جهانیان بتوانند با فرهنگ و سنت های دیگر کشور ها آشنا شوند از طرفی با گذر زمان همین جشن هالووین نیز توانسته است در میان سایر کشورهای جهان اهمیت پیدا کند.
به عنوان مثال در ایران نیز همچین جشن هایی در میان مردم شناخته تر شده و اکنون در مکان هایی محدود برگزار با شکل های منحصر به فرد برگزار می شود
هرچند که برگزاری این جشن با وجود شادمانی هایی که میان جوانان و نوجوانان در مکان های محدودی که به وجود می آورد می تواند بسیار لذت بخش باشد اما نکته ترسناک می تواند این باشد که بسیاری از ما با جشن های سنتی و شاداور خودمان آشنایی نداریم.

ایجاد نقوش ترسناک بر روی صورت و پوشیدن لباس های نامرسوم در 31 اکتبر


تاریخچه جشن هالووین

تاریخچه جشن هالووین به 2000 سال قبل باز می گردد و از قرن نهم میلادی توانسته است رواج پیدا کند.
راهبانی که این سنت را آغاز کردند، بر این باور بودند که در این شب دروازه‌ ای میان دو دنیا باز می‌شود و مردگان همراه با ارواح، اجنه و دیوها به روی زمین می‌آیند.
 برای همین در این شب مردم با پوشیدن لباس‌های ترسناک و کوبیدن بر دیگ و بشقاب و ایجاد سر و صدا، سعی می ‌کنند تا دیو و اجنه را فراری دهند و در این میان راهبان آتشی می‌افروزند تا ارواح را به آرامش برسانند.
امروزه نیز مردم لباس هایی از دیو ها، جادوگران و شخصیت های مطرح تلویزیونی و سینمایی همچون آنابل و ... را بر تن کرده و در این جشن شرکت می کنند.
از دیگر رسومات این شب ایجاد کردن نقش چشم و دهان بر روی کدو تنبل تو داخلی است که داخل آن شمعی روشن می‌کنند و به عنوان فانوس شب هالووین معروف می باشد.
با این حال باتوجه به فضای جالبی که در این شب برای برگزاری این جشن در کشورهای اروپایی محیا می شود، دیدن آن از نزدیک می تواند بسیار خاطره انگیز باشد.

با رزرو بلیط هواپیما به کشورهای اروپایی شاهد این فستیوال جذاب و تاریخی در میان مردم باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات