سفری تا هزاران سال پیش با غواصی در آب های آنتالیا

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/06/30
م.پیامنی
0 توضیحات

غواصان برای روشن کردن چشمان خود به کوزه های تاریخی، که هزاران سال پیش از کشتی های قدیمی به جا مانده اند، در آب های زیبای مدیترانه آنتالیا غواصی می کنند.
خلیج نپتون واقع در شهر کاش آنتالیا، یکی از مهمترین مراکز غواصی ترکیه و محل زندگی صدها کوزه کوچک و بزرگ هزار ساله که کوزه های اصلی نگهداری و حمل و نقل در دنیای باستان بوده اند، می باشد. این کوزه های ظریف درحاشیه آبهای آبی کاش که به داشتن گیاهان غنی و زندگی جانوری زیر آب معروف است، قرار دارد.

غواصی با در دست داشتن کوزه های هزار ساله در آب های انتالیا ترکیه

این کوزه ها طی هزاران سال گذشته در حوادث فراموش شده کشتی بازرگانی به دریا افتاده اند و یک محموله با ارزش از دست رفت. موت الله یاردیمچی، غواص و باستان شناس گفت: بیشتر گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما آنتالیا به كاش می آیند، می خواهند در داخل كشتی های کشتی غواصی كنند. کاش مکان خوبی برای غواصی و آگاهی از معماری کشتی و کشتی سازی است.
وی توضیح داد: کوزه های موجود در نقاط غواصی نپتون حدود 2000 سال قدمت داشته و آثار تمدن های مختلف مانند یونانیان و رومی ها را به همراه دارند. مردم از سراسر جهان برای لذت بردن از برخی بهترین مراکز غواصی رایگان جهان و فعالیتهای بی نظیر زیر آب به ترکیه می آیند و از نظر گردشگران سفری تا هزاران سال پیش با غواصی در آب های آنتالیا خواهند داشت. آن ها این فعالیت را یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا می دانند.

کوزه هزار ساله در آب های مدیترانه ای آنتالیا ترکیه

مراکز غنی غواصی در ترکیه

ترکیه پس از تأسیس مراکز غواصی پیشرفته و صدها مرکز غواصی در سالهای اخیر، به کشوری پیشرو در جهانگردی تبدیل شده است. این کشور دارای بیش از 250 مرکز غواصی است که ورزش های آبی را هم به گردشگران و هم محلی ها ارائه می دهد. بهترین مناطق غواصی شامل کاش، کمر، کاناکاله، فتحیه، ایوالک، آنتالیا، مرسین و بدروم می باشند و کاش یک مقصد بسیار محبوب برای طرفداران ورزش های زیر آب است. مرکز غواصی کاش، که توسط اتحادیه جهانی کنفدراسیون فعالیت های زیر آب و فدراسیون ورزشی زیر آب ترکیه تاسیس شده است، یکی از بهترین مراکز غواصی جهان محسوب می شود.

کوزه های هزار ساله در آب های آنتالیا ترکیه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات