قیمت بلیط هواپیما به زودی پائین می آید

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/06/13
م.پیامنی
0 توضیحات

بعد از بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما در آذرماه سال 1397 به دلیل افزایش شدید و نوسان نرخ دلار در بازار آزاد، تیرماه سال 1398، دوباره قیمت بلیط هواپیما افزایش یافت و بالاترین و پائین ترین نرخ بلیط هواپیما در مسیرهای متفاوت توسط ایرلاین ها اعلام شد.
به گزارش اقتصادآنلاین، حالا پس از کاهش نرخ دلار و ثبات نسبی آن در بازار، انتظار مردم کاهش قیمت بلیط هواپیما می باشد که هنوز عملی نشده است. اما روز گذشته مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری قول داد که قیمت بلیط هواپیما به زودی پائین می آید.

رضا جعفر زاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری

رضا جعفرزاده در این گفت و گو، دلیل افزایش نرخ بلیط هواپیما را مرتبط با هزینه های شرکت های هواپیمایی دانست که باید به دلار پرداخت کنند و گفت: قبلا توضیحی که درباره سازوکار تعیین نرخ بلیط هواپیما ارائه می شد این بود که به دلیل این که بخش زیادی از هزینه های شرکت های هواپیمایی ارزی است، قیمت بلیط هواپیما نیز با تغییر نرخ ارز، تغییر می کند. او همچنین بیان کرد: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی اعلام کرده است که با توجه به کاهش نرخ ارز، نرخ بلیط هواپیما به صورت کارشناسی کاهش یابد. زیرا نرخ بلیط هواپیما تکلیفی نیست که این سازمان بخواهد تعیین کند و ایرلاین ها خود بالاترین و پائین ترین قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای مختلف را تعیین می کنند و قرار است به زودی نرخ بلیط هواپیما کاهش یابد. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: پس از اعلام دامنه جدید نرخ بلیط هواپیما از سوی ایرلاین ها، شرکت های هواپیمایی ملزم به آنند که نحوه توزیع بلیط را مدیریت کنند.

با گران فروشی در عرضه بلیط هواپیما برخورد می شود

او با بیان این که سازمان هواپیمایی کشوری نیز نظارت عالیه دارد، بیان کرد: با متخلفانی که بلیط هواپیما را بیشتر از نرخ مصوب عرضه کنند، حتما برخورد می شود. جعفرزاده با تاکید بر این که ایمنی و سلامت پروازها از اولویت های مهم سازمان هواپیمایی کشوری است، افزود: بنابراین سازمان هواپیمایی قائل به کار کارشناسی در نرخ گذاری و رعایت دقیق الزامات این سازمان توسط ایرلاین هاست. در جواب سوالی که درباره زمان اعلام نرخ های جدید بلیط هواپیما پرسیده شد، از اعلام زمان مشخص در این باره خودداری کرد و گفت: انتظار داریم که این کار طول نکشد. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با اظهارات رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان مبنی بر گران فروشی بلیط توسط شرکت های هواپیمایی و تعیین نرخ بلیط هواپیما توسط این سازمان، اظهار کرد: با دستگاه نظارتی دعوا نداریم، حتی قبل از آغاز زمان اوج سفرها، جلسه ای با حضور دستگاه های نظارتی و مدیران عامل و معاونان بازرگانی ایرلاین ها در زمینه تعیین نرخ بلیط برگزار شده است.

هواپیما های فرودگاه امام خمینی تهران در شب

قیمت بلیط پروازهای خارجی شرکت های هواپیمایی ایرانی، به عرضه و تقاضا بستگی دارد

او درباره نرخ بلیط پروازهای خارجی شرکت های هواپیمایی ایرانی، گفت: نرخ بلیط پروازهای خارجی ایرلاین های ایرانی، تابع عرضه و تقاضاست.جعفرزاده درباره تعیین نرخ مصوب برای بلیط پروازهای اربعین هم اظهار کرد: امروز (1398/06/13) سازمان هواپیمایی کشوری به ایرلاین ها اعلام کرد که تقاضای مجوزهای خود را برای انجام پروازهای ایام اربعین ارائه کنند. او همچنین بیان کرد: بعد از این که مشخص شد چه شرکت هایی با چه تعداد پرواز و چه ظرفیتی درخواست مجوز دارند، درباره نرخ بلیط تصمیم گیری می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات