آبشار نیاگارا را بیشتر بشناسیم

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/06/11
م.پیامنی
1 توضیحات

باید بگوییم یکی از زیبایی هایی که در طبیعت وجود دارند آبشارها هستند که از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی در دنیا بوده که شگفتی و عظمت خلقت را به نمایش می گذارند. هر یک از آبشارهای موجود در کشورهای مختلف دارای زیبایی و جذابیت خاص خود هستند که می توانند نظر هر گردشگر و یا بیننده ای را به خود جذب کند. و اما ما در این مقاله سعی کردیم تا از بهترین، زیباترین و شگفت انگیز ترین آبشار دنیا، یعنی آبشار نیاگارا مطالبی را به اشتراک بگذاریم تا شما هم بیشتر از این خلقت زیبا اطلاعاتی داشته باشید.
در مرز میان آمریکا و کانادا زیباترین آبشار دنیا، به نام آبشار نیاگارا که از معروف ترین آبشارهای دنیا می باشد، قرار گرفته است؛ قطعا تعداد کمی از مردم هستند که شاید امکان داشته باشد اسم این آبشار معروف را نشنیده باشند؛ اگر بخواهیم یکی از دیدنی های مشترک کشورهای آمریکا و کانادا نام ببریم، باید به آبشار بزرگ نیاگارا اشاره کنیم که شکوه، عظمت و زیبایی را به هر بیننده ای منتقل خواهد کرد.

آبشار نیاگارا

قطعا کشورهای کانادا و آمریکا از داشتن چنین آبشار زیبایی به خود می بالند؛ زیرا این زیبایی تنها یک آبشار معمولی نیست. اگر بخواهیم آبشار نیاگارا را بهتر معرفی کنیم، باید بگوییم این آبشار از تجمیع سه آبشار دیگر به وجود آمده است. به بیانی واضح تر نیاگارا از اتصال و پیوند آبشارهایی که از بزرگ به کوچک و به ترتیب آبشار نعل اسبی، آبشارهای آمریکایی و آبشار نقاب عروس نام دارند، به وجود آمده است.
از بین سه آبشار نام برده شده، آبشار نعل اسبی از اصلی ترین آبشارهای این مجموعه طبیعی و زیبا بوده که در بخش کانادایی و همینطور در جنوب شرق اونتاریوی کانادا قرار گرفته است. همچنین این آبشار از نظر میزان جریان، حجم آب و همینطور ارتفاع، بزرگترین و پرقدرت ترین آبشار در بین آبشارهای آمریکای شمالی می باشد. اگر بخواهیم اطلاعات کامل تر و جزئی تری از آبشار نعل اسبی بدهیم، باید بگوییم این آبشار اصلی در نیاگارا دارای 53 متر ارتفاع و حدودا دارای 790 متر پهنا و یا عرض دارد. در فصل هایی که دارای بارندگی بسیار می باشد حجم آبی که از آبشار سرازیر می شود به 5700 متر مکعب می رسد.
یکی از دیدنی ترین آبشارهای موجود در دنیاف آبشار نیاگارا معرفی شده است که این آبشار بزرگ بعد از عبور از رودی به نام رود گوت به دریاچه ایری و اونتاریو ختم می شود.

آبشار نیاگارا

ویژگی های خاص آبشار نیاگارا کدامند؟

اگر از طریق عکس و یا حتی از نزدیک به آبشار زیبای نیاگارا دقت کرده باشید، می بنید که رنگ این آبشار سبز است؛ آیا تا به حال از خود پرسیده اید که علت این موضوع چه می تواند باشد؟
در پاسخ و همینطور در توضیحی که در بالا دادیم باید بگوییم، سرعت و همینطور حجم آبی که از آبشار نیاگارا سرازیر می شود بسیار زیاد است. این حجم زیاد در فصولی که بارندگی باشد نیز بیشتر خواهد شد. نتیجه این حجم و سرعت باعث می شود در هر دقیقه حدود 60 تن خاک و نمک با آب مخلوط شود. این ترکیب و مخلوط عاملی اصلی سبز بودن آبشار نیاگارا می باشد.
اما تنها این موضوع از ویژگی های خاص و خارق العاده آبشار نیاگارا نیست؛ این آبشار معروف در کنار زیبایی و عظمتی که دارد، می تواند الکتریسیته و برق تولید کند. تولید برق و الکتریسیته  هم از طریق همان حجم زیاد آب و همین سرعت بالایی که آبشار دارد به وجود آمده و از این فرصت استفاده کرده و از نیاگارا به عنوان منبع برق آبی استفاده می کنند. استفاده از این برق باعث شده تا شهر اونتاریو حجم قابل توجه و چشمگیری  از الکتریسیته مصرفی خود را تامین کنند.

تفریحات کنار آبشار نیاگارا را بشناسید

در اینجا باید بگوییم تنها تماشای آبشار نیاگارا یا شنیدن صدای آب خروشان این آبشار و پرندگان آن از تفریحات و جذابیت های این عظمت الهی نیست، این مکان که از مهمترین مناطق گردشگری در میان مرز کانادا و آمریکا بوده از تفریحات خاص و ویژه دیگری هم برخوردار است که در ادامه به معرفی هر یک از این تفریحات می پردازیم:

پیاده روی در زیر آبشار

از مهیج ترین تفریحات آبشار نیاگارا باید به پیاده روی در زیر این آبشار اشاره کنیم؛ برای جلوگیری از خیس شدن گردشگران به آنها لباس های ضد آب پوشانده که دارای پوشش پلاستیکی خاص خود می باشدو از طریق قایق های موجود در آب به میانه آبشار می روند و گردشگران می توانند در زیر این آبشار عظیم قدم بزنند و از این خلقت عظیم لذت ببرند.

پیاده روی در زیر آبشار نیاگارا

سفر به دور آبشار نیاگارا با قایق سواری

به خاطر عظمت و بزرگی آبشار نیاگارا، تماشا و دیدن کل این آبشار دشوار است؛ به همین ترتیب با استفاده از قایق هایی که برای این آبشار قرار داده شده، گردشگران هم می توانند از کل آبشار دیدن کنند و هم به تفریحات آنان اضافه می شود.
در آغوش نیاگارا شنا کنید
از دیگر تفریحات آبشار بزرگ و معروف نیاگارا، باید به شنا در آن اشاره کنیم؛ گردشگران به راحتی می توانند به قسمت های زیرین آبشار که محل جمع شدن آب های آبشار است رفته و شنا کنند و بهترین تفریح و خاطره را برای خود رقم بزنند. اما اخطاری که باید بدهیم این است که برای شنا در این محل باید حتما به مناطق حفاظت شده و اسکله بروید.

قایق سواری در کنار آبشار نیاگارا

دید پرنده با هلیکوپترسواری در نیاگارا

از متفاوت ترین تجریه هایی که هر فردی می تواند در زندگی خود داشته باشد، سوار بر هلیکوپتر است؛ اما هلیکوپتر سواری بر روی آبشار نیاگارا یکی از رویایی ترین و شگفت انگیز ترین تفریحاتی است که هر فردی می تواند با سفر به این مکان زیبا تجریه کند. قدمت پرواز با هلیکوپتر در بالای آبشار عظیم نیاگارا، حدود نیم قرن می باشد که نمای عمودی و کلی را از این منطقه زیبا در اختیار گردشگران قرار می دهد.

دید پرنده با هلی کوپتر سواری در کنار ابشار نیاگارا

پدیده رنگین کمان در آبشار نیاگارا

گفتیم مقدار و حجم آب در آبشار نیاگارا بسیار زیاد است، پس قطرات آب معلق زیادی هم وجود دارد که در هوا و در حین برخورد به نور خورشید به آن یاعث می شود تا بلندترین رنگین کمان بر روی آبشار تشکیل شود.

پدیده رنگین کمان در آبشار نیاگارا

رقص نور شبانه در میان آب های نیاگارا

از دیگر تفریحات و جذابیت های آبشار نیاگارا باید به نورپردازی شبانه آن اشاره کنیم. در شب به دلیل نورپردازی زیبایی که در این منطقه قرار داده شده است، جذابیت نیاگارا چندین برابر می شود. همچنین نمایش های آتش بازی در زمان های خاصی از سال مانند جشن ها و مراسم های مختلف برگزار می شود.

رقص نور شبانه در آبشار نیاگارا

دیدنی های نزدیک به آبشار نیاگارا کدامند؟

علاوه بر تفریحاتی که در آبشار نیاگارا وجود دارد و نام بردیم، در اطراف این طبیعت زیبا مناطق دیدنی وجود دارد که گردشگران می توانند از آن دیدن کرده و لذت ببرند. از مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری آبشار نیاگارا باید به جزیره گوت، غار ویندز، گرداب ریپیدز، پارک و آکواریوم نیاگارا، موزه وکس و ... اشاره کنیم.
در انتها باید به شما گردشگران این مطلب را بگوییم که اگر قصد دیدن آبشار نیاگارا را دارید و برای اولین بار است که از این منطقه می خواهید دیدن کنید، بهتر است با یک تور مسافرتی معتبر و قابل اطمینان سفر کنید تا در حین سفر دچار مشکل نشوید. شما می توانید با مراجعه به سایت جیبوجت از بهترین قیمت بلیط هواپیما اطلاعات کافی را به دست آورید و آن را خرید و یا رزرو کنید.

قایق سواری زیر آبشار نیاگارا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات