سفر به استانبول در فصل های مختلف

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/04/12
م.پیامنی
0 توضیحات

استانبول

استانبول پرجمعیت ترین شهر در کشور ترکیه و در حقیقت پایتخت توریستی ترکیه می باشد. نام قدیم استانبول قسطنطنیه بوده است و تنها شهر در جهان است که در دو قاره وجود دارد. استانبول در جوار دریای مرمره و تنگه بسفر که قاره های آسیا و اروپا را از هم جدا می کند، ساخته شده است. بندر طبیعی یا خلیج شاخ طلایی واقع در استانبول می باشد. در 2010 میلادی کلان شهر استانبول پایتخت فرهنگ اروپا عنوان شد. این شهر زیبا و چهارفصل از حیص تعداد گردشگرهای ورودی، سومین شهر توریستی جهان نیز محسوب می شود.

بهترین زمان برای رفتن به استانبول

آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، تغییرات متعددی دارد. در شهر استانبول شاهد آب و هوای مدیترانه ای، گرمسیری  و آب و هوای اقیانوسی هستیم. میانگین دمای گرم ترین ماه سال در ترکیه ۲۴ درجه سانتی گراد و سردترین ماه که فوریه است  ۶ درجه سانتی گراد می باشد. طبق اندازه گیری ها، استانبول ۱۰۰ میلی متر میانگین بارندگی در ماه ژانویه دارد.

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان برای مسافرت به استانبول

تقریبا همه ماه های سال برای سفر به این شهر مناسب می باشد، ولی بهترین زمان برای سفر به استانبول بهار و پاییز است. بعلاوه هوای خوب پاییزی، حراج ها و فستیوال های زیادی هم در این دو فصل برگزار می شود که لذت سفر شما را بیشتر می کند. اگر شرایط سفر به استانبول را با تفکیک فصل ها بخواهیم، به صورت زیر می باشند.

سفر به استانبول در فصل بهار

تقریبا فصل بهار را به دلیل کم شدن بارش های فصلی و طراوت عالی هوا، می توان به عنوان بهترین زمان برای سفر به استانبول دانست. به جز این نیز، حراجی ها و ویژه برنامه های مخصوص نوروز هم در این فصل برگزار می شوند و سفری خوب و دلچسب را برای شما رقم خواهند زد.

بهترین زمان سفر به استانبول

استانبول در تابستان

به دلیل تعطیلی مدارس و داشتن وقت آزاد بیشتر، در فصل تابستان استانبول به وسیله اهالی اش بسیار شلوغ می شود. البته آب و هوای ترکیه هم به نسبت فصل های دیگر سال گرمتر خواهد شد. بنابراین برای داشتن سفری کم هزینه و خلوتی شهر استانبول، بهترین کار این است که سفر خود را برای فصل های بهار و پائیز به ویژه اواسط پائیز برنامه ریزی کنید. اما این را نیز بدانید که با این برنامه ریزی جشنواره های بزرگی را که در استانبول برگزار می شود، از دست خواهید داد.

بهترین زمان سفر به استانبول

فصل پائیز و سفر به استانبول

با آمدن فصل پائیز هزینه تور ها و قیمت بلیط هواپیما استانبول کمتر خواهد شد و شرایط جوی نیز برای سفری خوب به استانبول فراهم می شود. توصیه ما این است سفر به استانبول را به این فصل و فصل بهار موکول کنید، زیرا بهترین زمان برای بازدید و تفریح در آن می باشند. این شهر دوقاره ای، ایده آل ترین نقطه برای سفر در پاییز مخصوصا در نیمه اول این فصل می باشد، زیرا با آمدن نیمه دوم طول روز ها کوتاه تر و بارندگی ها بیشتر می شود.

بهترین زمان سفر به استانبول

زمستان های استانبول

اگر قصد شما از سفر به استانبول تفریح و خوش گذرانی است، بهتر است فصل زمستان را برای این فصل انتخاب نکنید، زیرا شرایط مناسب برای گشت و گذار در شهر فراهم نیست. ولی اگر به منظور خرید به استانبول سفر می کنید، فصل مناسبی را انتخاب کرده اید، چون با سفر به استانبول در زمستان، به حراجی زمستانه کریسمس (دی ‌ماه) برخورد خواهید کرد.

بهترین زمان سفر به استانبول

اگر به هر دلیلی قصد سفر به کشور ترکیه و شهر استانبول را دارید، با مراجعه به سایت جیبوجت و اطلاع از قیمت بلیط هواپیما تهران به استانبول آن را خرید و یا رزرو کنید و در آرامش کامل به این شهر بسیار زیبا و دیدنی سفر کرده و خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات