گسترش روابط فرهنگی و هنری میان ایران و ارمنستان

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/04/06
م.پیامنی
0 توضیحات

دیدار و مذاکره معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفیر ارمنستان در ایران

روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقل کرد، سید مجتبی حسینی معاونت امور هنری با آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران، روز ۲۸ خردادماه نشستی در ارتباط با گسترش و تقویت روابط فرهنگی - هنری ایران و ارمنستان داشتند.

تومانیان در این نشست اظهار کرد: ارمنستان و ایران، وجوه مشترک فرهنگی بسیاری دارند و ریشه روابط دوستی ارمنستان و ایران، فرهنگ می باشد. در رابطه های فرهنگی و هنری این دو کشور اقداماتی انجام شده ولی کارهای بیشتری را باید انجام داد. آرتاشس تومانیان همچنین افزود، این روابط فرهنگی و هنری باید عمق بیشتری پیدا کند و ایران و ارمنستان برای شناساندن فرهنگ های یکدیگر می توانند باهم همکاری داشته باشند و ما به معرفی و شناساندن فرهنگ و هنر ارمنستان در ایران میل زیادی داریم و از آقای سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این تقاضا را داریم که به گسترده کردن رابطه های فرهنگی و هنری ایران و ارمنستان کمک کند تا هنر و فرهنگ جمهوری اسلامی ایران نیز در ارمنستان شناخنه شود. تومانیان همچنین خبر از اجرای گروه کر کشور ارمنستان در آینده ای نزدیک و با مناسبت بزرگداشت کمیتاس آهنگساز ارمنی در تهران خبر داد.

گسترش روابط فرهنگی و هنری ایران و ارمنستان

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای سید مجتبی حسینی، تأکید بر همکاری فرهنگی و هنری ایران و ارمنستان داشت و بیان کرد: پیوستگی کاملی در عرصه هنرهای گوناگون مثل موسیقی میان جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان وجود دارد. با وجود پیوند فرهنگی، انتظار داریم روابط فرهنگی و هنری شایع تر باشد. تا الان هم اقداماتی در زمینه هنری بین ایران و ارمنستان انجام شده که این اقدامات موجب افزایش اجرای برنامه های هنری و آمد و شد هنرمندان دو کشور، شده است. رابطه فرهنگی ایران و ارمنستان پتانسیل گسترش را دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پذیرای این امر است.
معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای سید مجتبی حسینی همچنین افزود: افزون بر طرح های هنری و ارتباط هنرمندان ایران و ارمنستان، جشنواره های هنری مثل جشنواره های تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس فجر، زمانی برای رابطه ها هستند و گروه های هنری کشور ارمنستان نیز می توانند در این رخداد حضور داشته باشند و از طرفی نیز، هنرمندان و گروه های کشور ایران هم در مقابل در جشنواره های هنری ارمنستان حضور پیدا می کنند. این وقایع می تواند آغازگر تعامل هنرمندان باشد. حسینی در پایان بیان کرد: مذاکرات و رابطه های فرهنگی و هنری بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان به راحتی ادامه دارد و تحکیم می شود. دولت جمهوری اسلامی ایران تمایل به تداوم روابط فرهنگی و هنری با کشورهای همسایه دارد.

با توجه به تشابه شدید فرهنگی میان ایران و ارمنستان، سفر به این کشور یکی از سفر های پر خاطره و فوق العاده ای برای شما خواهد بود. چرا که در این کشور احساس غریبگی ندارید. برای دیدن کشور زیبای ارمنستان و شهر های زیبایی مثل ایروان در جیبوجت بلیط هواپیما ایروان خود را خرید و یا رزرو کنید و از این سفر لذت ببرید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات