گردشگران در مالزی باید حجاب داشته باشند

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/04/03
م.پیامنی
0 توضیحات

حجاب توریست ها در مالزی

در ایالت ترنگانو واقع در شمال شرقی مالزی در فوریه 2015 قانونی مبنی بر اجبار حفظ حجاب اسلامی توریست ها در زمان سفر به ایالت ترنگانو مالزی، تصویب شد.

ایالتی که گردشگران آن مجبور به حفظ حجاب هستند

مالزی سال 2014 میلادی پذیرای بیش از 26 میلیون توریست خارجی از سراسر دنیا بوده است و از این طریق بیش از 23 میلیارد دلار درآمد را وارد چرخه اقتصاد خود کرد. همچنین ایالت ترنگانو مالزی در سال 2013  حدود چهار میلیون توریست را شاهد بوده و پیش بینی ها حاکی از آن بود که جمعیت گردشگران ایالت ترنگانو در آن سال میلادی به چیزی بیشتر از پنج میلیون گردشگر برسد. این ایالت به دارالایمان معروف است و در ساحل شرقی شبه جزیره مالایا قرار گرفته است و زیباترین ساحل های کشور مالزی در این ایالت واقع می باشند و در فکر این است که 35 درصد گردشگر های خارجی را که به مالزی سفر می کنند به خود جذب کند و از طرفی هم هدف و چیزی که مد نظرش است، گردشگران و توریست های اسلامی می باشد و در چارچوب همین موضوع پوشش و حجاب اسلامی را در بخشنامه ای تاکید کرده است.
طبق اطلاعات به دست آمده از دولت ترانگانو، توریست ها و به خصوص توریست های خانمی که از این ایالت بازدید می کنند، باید پوشش هایی را که در دستور العمل این دولت است داشته باشند. تارنمای دولت ترنگانو اظهار کرد، دستورالعمل لباس گردشگر ها را در همین روزها به کلیه شرکت ها و موسسات مسافرتی مالزی و دفتر های گردشگری مالزی مستقر در کشورهای دیگر مثل سنگاپور، اندونزی و تایلند ارائه می کنند.

قانون حجاب در ترنگانو مالزی

تاثیر تصویب قانون حجاب ترنگانو در جذب توریست

محمد جیدین شفیع، رئیس امور فرهنگی و گردشگری در دولت ترنگانو گفت اطمینان خاطر دارد که هرگز این قانون، دیدار توریست هارا از ایالت ترنگانو منع نخواهد کرد. او خاطر نشان کرد که در جلسه شورای رسوم مالایی و امور اسلامی ایالت ترنگانو نام گذاری شده به مایدام، فرایند آماده کردن دستورالعمل ها و تفحص آشفتگی ها، مورد صحبت کردن واقع شده است. او همچنین افزود که این دستورالعمل قبلا بررسی شده و مسافران داخلی و محلی و همچنین مسافران بین المللی ملزم به اجرای آن و رعایت قانون حجاب خواهند بود.
طبق این دستور، تمام مردها و بانوان گردشگر محلی و خارجی باید پوشش و حجاب مناسب داشته و شئونات اسلامی را محترم شمرده و رعایت کنند و افرادی که از این قانون سرپیچی کنند، تحت مشاوره قرار می گیرند. به نوشته روزنامه استار در زمان تصویب این قانون، اولیاء افرادی که سن آن ها از سن قانونی کمتر است و امور اسلامی را رعایت نکنند هم باید در جلسه مشاوره حضور پیدا کنند.
عجیب ترین چیزی که دولت ایالتی ترنگانو مالزی اعلام کرده این است که، مردهایی که در نماز جمعه حضور نداشته باشند، طبق قانون و تا مدت زیادی از آن نگذشته، بر روی خودرو نعش کش گذاشته شده و در سطح شهر  چرخانده می شوند. احمد رازیف عبدالرحمان، سر وزیر ایالت ترنگانو مالزی هم بیان کرد، شورای مایدام با کسانی که در مکان های عمومی از پوشش و لباس های نا مناسب استفاده کنند به طور جدی برخورد می شود.

قانون حجاب در ترنگانو مالزی

ایالت ترنگانو مالزی دارای جاذبه های دیدنی و مناطق شگفت انگیزی است که دیدن آن ها خاطرات خوبی را برای شما رقم خواهد زد. برای سفر به ایالت ترنگانو مالزی به سایت جیبوجت مراجعه کنید و با رزرو بلیط هواپیما کوالالامپور و یا خرید بلیط ارزان هواپیما کوالالامپور به کشور مالزی و شهر کوالالامپور رفته و از آنجا به ایالت زیبا و دیدنی ترنگانو که در 440 کیلومتری کوالالامپور قرار دارد سفر کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات