در تقویم تایلند چه می گذرد؟!

1398/04/01
م.پیامنی
0 توضیحات

رخداد های مهم در تقویم تایلند

این موضوع را می دانید که سال اروپایی ها از هنگام متولد شدن حضرت مسیح آغاز می شود، تقویم تایلندی نیز از سال 543 میلادی و مقارن با بودا شروع می شود که در سال 1388 به وسیله پادشاه تایلند تعریف شد و در حال حاضر نیز تقویم رسمی تایلند می باشد. در تقویم تایلند 1 ژانویه اول سال نو است که به یک سنت تبدیل شده است. نام ماه ها در تقویم تایلند بر گرفته از برج فلکی هند هستند و به ماه های 30 روزه و ماه های 31 روزه دسته بندی می شوند. نام ماه های تایلندی طبق ماه های میلادی و معنی آن ها به صورت زیر می باشند.

نام ماه به میلادی نام ماه به تایلندی معنی نام ماه تایلندی
ژانویه มกราคม هیولای دریایی
فوریه กุมภาพันธ์ پارچ
مارچ มีนาคม نوعی ماهی
آپریل เมษายน قوچ
می พฤษภาคม گاو نر
ژوئن มิถุนายน جفت
جولای กรกฎาคม خرچنگ
آگوست สิงหาคม شیر
سپتامبر กันยายน دختر
اکتبر ตุลาคม تعادل
نوامبر พฤศจิกายน عقرب
دسامبر ธันวาคม کمان

رویدادهای کشور تایلند

تعطیلات رسمی تایلند

قبل از سفر به هریک از شهر های تایلند، ابتدا از تقویم رسمی تایلند و تعطیلاتی که دراین کشور وجود دارد حتما مطلع شوید. اگر قصد سفر به تایلند را دارید، تجربه بازدید و سفر به بانکوک خالی از لطف نیست و خاطرات خوبی را برایتان به جای می گذارد.
1 ژانویه: این روز جشن سال نو تایلند و تعطیل رسمی است. 
2 ژانویه: دومین روز از ژانویه نیز به مناسبت سال نو تایلند تعطیل رسمی است.
16 فوریه: شانزده فوریه سالن نو چینی است و بعضی از کشور های آسیایی مثل تایلند تعطیل عمومی هستند.

مناسبت های کشور تایلند

1 مارچ: Mala Bucha روز ماکا بوچا در تایلند و چند کشور دیگر تعطیل رسمی می باشد، زیرا در صبح این روز مردم به سمت معابد رفته و خود را به بودا می سپارند و در شب نیز در معبدها گوش به خطبه های راهبه ها میدهند و با روشن کردن شمع و همچنین با گل ریزان بودا، به آن ادای احترام می کنند.
13 آپریل الی17 آپریل: Songkran Festival یا جشن آب، از 13 آپریل تا 17 آپریل در کشور تایلند برگزار می شود و از جشن های مهم این کشور است.

جشن آب در تایلند

30 آپریل: روز کارگر یا " May Day "
30 آپریل، در تایلند روز کارگر است و به همین خاطر تعطیل رسمی است.
1 می: اگر 1 می در روز سه شنبه ی هفته باشد و دوشنبه و روز قبل آن روز کارگر بوده باشد، به مناسبت این روز، 1 می نیز تعطیل می شود.
11 می: در این روز، جشن سلطنتی کشور تایلند برگزار می شود. مناسبت دیگر 22 می، روز کشاورزی است.

جشن سلطنتی تایلند

29 می: مقدس ترین روز برای تایلندی ها 29 می است، مناسبت این روز تولد بودا است و در این روز بودا به روشنگری رسیده است.
27 جولای: اولین خطبه بودا در روز 27 جولای بیان شده که یکی از روز های مهم در کشور تایلند است. بودا در روز 27 جولای چهار حقیقت اصلی را ذکر نموده است، 27 جولای روز دشمن نیز می باشد.
30 جولای: 30 جولای در تایلند یک روز ملی می باشد و تولد پادشاه تایلند در 30 جولای بوده است.
12 اگوست: در کشور تایلند روز مادر 12 آگوست است.
13 آگوست: ملکه فعلی تایلند یعنی " Sirikit "   در روز 13 آگوست متولد شده است و در صورتیکه این مناسبت در آخر هفته بیفتد آن را به روز دوشنبه موکول می کنند.
15 اکتبر: مرگ پادشاه تایلند در تاریخ 15 اکتبر به وقوع پیوسته است. کشور تایلند در ساعت 3:30 دقیقه ظهر در روز 15 اکتبر به دلیل فوت پادشاه تایلند در 88 سالگی، به سکوت فرو می رود.
22 اکتبر: 22 اکتبر روزی است که طولانی ترین پادشاه تایلند توانست در دهه 90 تایلند را به دموکراسی تغییر دهد.
23 اکتبر: در این روز پادشاه سیام (تایلند) فوت کرده است. او کار های زیادی برای مردم این کشور از جمله حذف برده داری کرده است.
5 دسامبر: روز پدر، در کشور تایلند 5 دسامبر می باشد.
10 دسامبر: 10 دسامبر روز قانون اساسی در تایلند است. در تاریخ 10 دسامبر 1932 تایلند به سلسله قانون اساسی دست پیدا کرده است.
31 دسامبر: آخرین روز سال 31 دسامبر است. در 31 دسامبر و ساعت 00:00 شب، مردم تایلند آغاز سال جدید را با آتش بازی جشن می گیرند.

توصیه جیبوجت به شما این است که حتما در یکی از فستیوال های کشور تایلند شرکت کنید.برای سفر به تایلند کافیست با خرید بلیط هواپیما بانکوک، به این کشور زیبا و شگفت انگیز لحظات خوبی را برای خود خاطره کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی