ایرلاین ها چه خدماتی به مسافرانشان می دهند

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/03/30
م.پیامنی
0 توضیحات

شرکت های هواپیمایی چه خدماتی را به مسافران خود ارائه می دهند؟

خدمات شرکت های هواپیمایی به مسافران خود ارائه می دهند، مزیت رقابتی آن شرکت هواپیمایی برای جذب کردن مشتریان و فروش بلیط پروازهایشان می باشد. برای طیف گسترده ای از مسافران هواپیما فقط قیمت ارزان و یا ایمن بودن یک پرواز مهم می باشد، ولی بعضی ها به جز این ویژگی ها، به خدمات ویژه‌ هر شرکت هواپیمایی نیز اهمیت زیادی می دهند. مثلا برای کسی که 10 ساعت یا بیشتر می خواهد در یک پرواز خارجی باشد، خدمات ویژه شرکت هواپیمایی که با آن سفر می کند بسیار حائز اهمیت است. در این پرواز ها پذیرایی و فاصله صندلی ها نیز برای مسافر اهمیت زیادی دارد. بسیاری از افراد دارای شرایط خاصی هستند و به دنبال شرکت هواپیمایی می گردند که خدماتش هماهنگ با شرایط آن ها باشد.

خدمات شرکت های هواپیمایی

خدمات هواپیمایی ایران ایر

ایران‌ایر برای کودک بین ۵ تا ۱۲ساله با رضایت نامه‌ والدین یا قیم قانونی و بدون همراه بلیط پرواز را رایگان محاسبه می کند. همچنین برای نوزادان ۷روزه تا ۲ ساله نیز لازم نیست‌ بلیط تهیه شود، به این ترتیب که زمان تهیه بلیط، صندلی را درخواست کنید که مخصوص مسافران دارای نوزاد است. یکی دیگر از خدمات ایران ایر این است که در صورت داشتن رژیم غذایی هنگام تهیه بلیط آن را ذکر کنید و هنگام پذیرایی غذاهایی با رژیم پزشکی، گیاهی، غذای مذهب های گوناگون و کودکان را دریافت کنید. ایران ایر حمل حیوانات خانگی را نیز برای مسافران خود امکان پذیر کرده است. به منظور این کار شناسنامه و مدارک پزشکی حیوان خانگی خود را ارائه داده تا آن را در قسمت بار برای شما تا مقصد حمل کنند و هزینه آن معادل وزن حیوان و قفس آن و هزینه کارگزاری می باشد. در صورت نیاز به تجهیزات پزشکی مانند صندلی چرخدار، برانکارد، تخت یا وسایل دیگر، در زمان خرید‌ بلیط شرایط را بیان کنید و از تسهیلات شرکت هواپیمایی ایران ایر بهره مند شوید. همچنین مسافرانی که از نظر جسمی یا ذهنی، شنوایی یا بینایی کم توان هستند و مشکل دارند و یا به علت هر بیماری نیاز به محافظ یا کسی که آن ها را همراهی کند دارند، از مراقبت‌های ویژه‌ شرکت هواپیمایی بهره مند می شوند.

خدمات شرکت های هواپیمایی

خدمات شرکت هواپیمایی ماهان

مسافران بیزینس هواپیمایی ماهان و کسانی که عضو باشگاه کثیرالسفرها هستند، از سالن لانج بهره مند می شوند. آن ها ساعت های قبل از پرواز را می توانند در این سالن سپری کنند و به میان وعده، صبحانه‌ گرم، اتاق بازی کودکان، مطبوعات، خبرنامه ها و مجلات انگلیسی و فارسی و همچنین اینترنت wifi دسترسی داشته باشند. این شرکت هواپیمایی به افراد نابینا و ناشنوا اگر به صورت گروهی سفر نکرده باشند، خدمات رایگان ارائه می کند. کسانی که به ویلچر نیاز دارند هم در این دسته مسافران قرار می گیرند و باید هنگام سفر نیاز خود را مطرح نمایند. در تمامی مراحل پرواز مهمانداران ایرلاین ماهان کودکان 5 تا 12 سال بدون همراه را مساعدت می کنند، اگر دارای چنین شرایطی هستید به بدون همراه بودن کودک در زمان خرید بلیط اشاره کنید. ارائه سبد  نوزاد در پروازهای ماهان ایرلاین برای کودکان ۷ روز تا ۲ سال تمام و تحمل وزن ۱۲ تا ۱۴ کیلوگرم، از دیگر خدمات این شرکت هواپیمایی می باشد و کاملا رایگان است. حمل پرندگان و دیگر حیوانات خانگی نیز از خدمات شرکت هواپیمایی ماهان است و برای محاسبه هزینه‌ حمل، قفس را جدا از بار مجاز رایگان در نظر می گیرد و در صورت نداشتن بار این هزینه بعنوان کرایه حمل دریافت می شود. لازم به ذکر است که اگر می خواهید به سن پترزبورگ روسیه سفر کنید، تنها شرکت هواپیمایی که بلیط هواپیما سن پترزبورگ را می توانید از آن تهیه کنید ایرلاین ماهان می باشد. پرواز مستقیم از تهران به سنت پترزبورگ به وسیله شرکت هواپیمایی ماهان Mahan Airlines صورت می پذیرد.

خدمات شرکت های هواپیمایی

خدمات ایرلاین آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان، بارهای خاص را مانند فاسد شدنی هایی مثل میوه‌، لبنیات، داروهای خاص، مواد منفجره، مواد رادیواکتیو، مایعات قابل اشتعال و همچنین حیوانات زنده را جابجا و حمل می کند. علاوه بر این موارد، حمل و نقل اجساد با هماهنگی سازمان بهشت زهرا توسط شرکت هواپیمایی آسمان صورت می گیرد.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی کاسپین

در پرواز های داخلی شرکت هواپیمایی کاسپین کودک ۵ تا ۱۱ سال، بدون همراه می تواند سفر کند. برای این کار فرمی که مخصوص کودک بدون همراه است را پر کرده و در نظر داشته باشید مراحل پذیرش را همراه کودک انجام می دهد.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس خدماتی مثل ویلچر، جای مخصوص در پرواز مثل صندلی خوابیده یا نزدیک به سرویس بهداشتی و کپسول اکسیژن را برای مسافران سالمند، معلول، نابینا، کودک بدون همراه، زنان باردار و یا کسانی که مجوز پزشکی برای پرواز دارند، ارائه می‌کند. مسافر باید تمام موارد و بیماری خود را قبل از سفر با شرکت هواپیمایی مطرح کند.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر برای افرادی که به دستور پزشک معالجشان نیاز به مخزن اکسیژن دارند، فقط برای داخل هواپیما و به کمک مهمانداران کپسلول اکسیژن وصل کرده و هزینه‌ آن جداگانه محاسبه می‌شود و باید هنگام خرید بلیط اطلاعات پزشکی مثل سرعت جریان اکسیژن در دقیقه ارائه شود. همچنین برای افراد و مسافران کم توان خدمات رایگانی مثل غذاهای رژیمی خاص، کمک کردن به مسافر برای سوار و پیاده شدن از هواپیما، کمک به مسافرانی که با ویلچر، اسکوترهای سه چرخ موتوری و سایر ابزار حرکتی هستند، را ارائه می دهد. مسافرانی که نیاز به صندلی چرخدار دارند، می توانند از پذیرش تا خروجی فرودگاه نیز با اعلام اطلاعات پزشکی و نیاز به ویلچر به ایرلاین قبل از پرواز، از آن در فرودگاه استفاده کنند که هزینه آن به عهده مسافر می باشد. کودکانی که سن آن ها از دو سال کمتر است، اطفال حساب شده و با عدم امکان رزرو صندلی، حداکثر ۱۰درصد هزینه‌ پرواز را می پردازند و افرادی که سن آن ها بیش از ۲ سال و کم‌تر از ۱۲سال تمام هستند، کودک طلقی می‌شوند و با حق رزرو صندلی، حداکثر ۵۰ درصد برای پروازهای داخلی و ۷۵ درصد برای پروازهای خارجی هزینه پرواز پرداخت می کنند. در شرکت هواپیمایی قشم ایر برای کودکان بین ۵ تا ۱۲سال بدون حضور مسافر همراه و با تکمیل فرم کودک فاقد همراه و امضا آن توسط ولی یا قیم، بلیط صادر می شود.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات برای مسافران خود خدمات سالن لانچ در کلیه فرودگاه های بین المللی در کل دنیا و برگزاری پروازهای ویژه و ترکیبی را ارائه می دهد. رزرو هتل، ترانسفر فرودگاهی در مقصد پرواز و تورهای جهانگردی از دیگر خدمات این ایرلاین می باشند. شرکت هواپیمایی امارات امکان دیدن خارج هواپیما با دوربین را برای مسافران خود فراهم کرده و به آن ها سرویس اینترنت پرسرعت و پخش زنده تلویزیون، ایمیل سرور، امکان استفاده از بازی های ویدئویی و مشاهده فیلم و انیمیشن و همچنین استفاده از کانال های صوتی را ارائه می دهد. علاوه بر این خدمات، هواپیماهای این شرکت هواپیمایی دارای سیستم  ICE |Information, Communication, Entertainment  هستند. این سیستم دربردارنده بیش از ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ کانال تلویزیونی، سیستم خبری ۳۰۰۰i  و به روز رسانی اتوماتیک اخبار، هستند.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی ترکیش ایر

سالن لانچ مجهز در فرودگاه‌های بین‌المللی برای بیزینس کلاسی ها، رزرو وعده های غذایی خاص برای مسافرانی که 24 ساعت قبل از پرواز آن را رزرو می کنند، خدمات صندلی چرخدار، مجهز به مانیتور و تماشای فیلم و گوش کردن به موسیقی در طول پرواز و اینترنت برای مسافران بیزینس کلاس، خدماتی است که کیش ایرلاین به مسافران خود می دهد.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز بجز حمل و نقل مسافر، از سال ۲۰۱۰ ، جابجایی بار را نیز آغاز کرده است. این شرکت توانایی جابجایی ۷۵۰ هزار تن بار در سال را دارد. قطر ایرویز برای حمل بار به کشورهای آسیای دور و اروپا از بوئینگ ۷۷۷ و برای انجام این کار در سایر مسیرها از هواپیماهای ایرباس استفاده می کند.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی لوفت هانزا

لوفت هانزا، گروه  LSG و بزرگترین ارائه دهنده خدمات پرواز در دنیاست.

خدمات شرکت های هواپیمایی

هواپیمایی کی ال ام

هواپیمایی کی ال ام برای مسافران بیزنیس کلاس خود با توجه به مدت زمانی که در پرواز هستند سه وعده غذایی تعبیه کرده و در کلیه کلاس های پروازی برای مسافران مسلمان یا گیاهخواران  غذای حلال و غذاهای گیاهی سرو می شود. کی ‌ال‌ ام ایرلاین دارای قابلیت حمل ۲۰۰۰ بسته با حداکثر وزن 32 کیلوگرم را دارد. این بسته ها همزمان به 70 مقصد ارسال می شوند. در فرودگاه آمستردام خدمات اورژانسی در کلینیک کمک های اولیه و داروخانه در تمام ساعت های شبانه روز در اختیار مسافران این ایرلاین قرار می‌گیرد.

خدمات شرکت های هواپیمایی

شرکت هواپیمایی اتریشی

آشپز در هواپیماهای این شرکت هواپیمایی، غذاهای متنوع کترینگ مثل: سوپ و پیش غذا، غذای انتخاب شده از سه غذای اصلی، نوشیدنی، شیرینی و پنیر را سرو می‌کند. در کلاس بیزینس اتریشی ایرلاین، غذاها به وسیله آشپز جداگانه تهیه و سرو می‌شود. در بیزینس کلاس این شرکت هواپیمایی ۱۰ نوع قهوه تازه در پرواز سرو می‌شود.

خدمات شرکت های هواپیمایی

برای خرید بلیط هواپیما هرکدام از ایرلاین هایی که خدمات آن با سلیقه و شرایط شما مطابقت دارد، به سایت جیبوجت مراجعه کرده و با مشاهده بهترین قیمت های بلیط هواپیما سفری لذت بخش را برای خود رقم بزنید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات