آداب، رسوم و فرهنگ مردم آنتالیا

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/03/29
م.پیامنی
0 توضیحات

قبل از سفر به آنتالیا، بعضی آداب آنجا را بشناسید

در صورتیکه قصد سفر به آنتالیا را دارید بهتر است ابتدا به این مطلب توجه کنید که مردمان و اهالی آنجا چه فرهنگ ها و آداب و رسومی دارند، به همین منظور است که به شما توصیه می شود این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا سفر دلپذیر تری به آنتالیا داشته باشید. در آنتالیا از موزه ها و آثار تاریخی بازدید کنید، چرا که این آثار، تاریخ ترکیه و آنتالیا را برای شما بازگو خواهند کرد. البته با وجود اینکه آنتالیا تا به الان تغییرات بسیار زیادی از همه نظر داشته اما رسوم و فرهنگ آنتالیایی قدیم هنوز هم در این شهر وجود دارد.

آداب و رسوم مردم آنتالیا

آداب برخورد و معاشرت

ترک ها، مخصوصا اهالی شهر آنتالیا به زبان مادریشان بسیار علاقه مند هستند. به همین خاطر با توریست هایی که می توانند ترکی صحبت کنند خیلی گرم تر برخورد می نمایند، پیشنهاد می کنیم که برخی از کلمه ها و اصطلاحات ترکی را یاد بگیرید.

آداب عمومی حضور در اماکن مختلف

بهتر است به این امر توجه داشته باشید که در گذشته زنان آنتالیا می بایست لباس ها و پوشش بخصوصی بر تن داشته باشند، ولی الان به این صورت نیست و می توانند با پوشش و لباس هایی که دوست دارند و با عرف و معمول یکیست، در جامعه حضور داشته باشند. این را نیز باید بدانید که نوشیدن مشروبات الکلی در ملا عام برخلاف آداب و رسوم آنجاست. فراموش نکنید که  پیش از ورود به هر جایی که فرش شده است، باید کفش هایتان را در بیاورید.

آداب حضور در اماکن آنتالیا

نماد شهری آنتالیا

نماد و سمبل آنتالیا پرتقال است و باغ های پرتقال زیادی در آنجا به چشمتان می خورد. یک نکته جالب این است که در اکثر آثار تاریخی آنتالیا نقاشی های پرتقال دیده می شود و در قسمت ورودی مکان های عمومی، پرتقال های پلاستیکی و یا چوبی گذاشته اند. ترکیه ها از نظر آداب و رسوم شباهت زیادی به ایرانی ها دارند. برای موضوع ‌تجارت اگر بخواهید در مورد ترک های ترکیه بدانید، باید این مطلب را ذکر کنیم که معاملات در آنجا هم مثل ما ایرانی ها در آرامش کامل و بدون هیچ عجله ای صورت می گیرد.

نماد و سمبل مردم آنتالیا

تعارف در آنتالیا

ترکیه ای ها هم مثل ایرانی ها، به شدت اهل تعارف هستند، مثلا اگر موقع خرید کردنتان در بازار یا هر فروشگاه دیگری، صاحب فروشگاه یا فروشنده از شما خواست که در خوردن چای با او همراه شوید و به شما چای تعارف کرد، تعجب نکنید، چون این تعارف یک رسم قدیمی در آنتالیا محسوب می شود و اگر درخواست آن شخص را نپذیرید، باعث ناراحتی او می شوید زیرا این برخورد شما را یک توهین برداشت می کنند.

تعارف کردن مردم آنتالیا

نوروز در آنتالیا

جشن و مراسم نوروز در کشور ترکیه و در شهری در ساحل مدیترانه، یعنی آنتالیا، هنوز هم برگزار می شود، با این تفاوت که برگزاری این جشن امروزه مثل قدیم نیست و فقط در نواحی که ساکنان آن کُرد هستند و بخشی از شمال، این جشن قدیمی را برپا می کنند. در واقع برگزاری آئین نوروز در کشور ترکیه سمبل قدرت کردهای آنجاست. البته این را نیز بدانید که کردنشینان ترکیه سعی کردند که در این کشور نوروز به رسمیت شناخته شود ولی فقط توانستند به تعطیل رسمی بودن نوروز در ترکیه دست بیابند.

نوروز در آنتالیا

فرهنگ مذاکره

ترک ها به روابط بلند مدت در معاملات و تجارت اهمیت زیادی می دهند، به همین خاطر در مذاکرات اولیه خود این نکته را به آن ها یاد آوری کنید و برای انجام معامله تعجیل نداشته باشید و هنگام مذاکره و گفتگو از بی حوصلگی بپرهیزید. به شما توصیه می شود اگر برای تجارت و انجام معامله با ترک ها به هریک از شهر های آنجا سفر می کنید، حتما از یک مترجم زبان ترکی یا انگلیسی استفاده نمایید. زمان سلام و احوالپرسی و دست دادن، دستشان را محکم بفشارید. این نکته مد نظرتان باشید که زمانی که با یک آنتالیایی در حال صحبت کردن هستید ، به هیچ وجه به او پشت نکنید، چون صمیمیتی که او نسبت به شما داشته از بین می رود و اعتمادش به شما کم می شود.

مذاکره برای خرید در آنتالیا

اگر به هر دلیلی قصد سفر به کشور ترکیه و شهر آنتالیا را دارید، با مراجعه به سایت جیبوجت و خرید بلیط ارزان هواپیما آنتالیا یا رزرو بلیط هواپیما آنتالیا در آرامش کامل به این شهر بسیار زیبا و دیدنی سفر کرده و خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات