انواع کلاس های پروازی و امکانات آن ها

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
1398/03/22
م.پیامنی
0 توضیحات

طبقه بندی کلاس های پروازی طبق قوانین سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی

بر طبق قوانین سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی (یاتا) صندلی های هواپیما کلاس بندی پروازی گوناگونی را دربر دارند که مسافران می توانند بلیط هواپیما خود را طبق کلاسی که مد نظرشان است انتخاب کنند و برای هر نوع کلاس متفاوت، هزینه متفاوتی پرداخت می کنند.

درجه یک(فرست کلاس : First Class یا F)

فرست کلاس گرانترین صندلی های هواپیما می باشند و شامل انواع تک نفره، مبله، اتاقک و خصوصی هستند. امکانات رفاهی فرست کلاس تفاوت بسیاری با بقیه کلاس های پروازی دارد و دارای تلویزیون خصوصی با ریموت کنترل، لپ تاپ، سرویس اینترنت ماهواره ای، صندلی های اتوماتیک با داشتن قابلیت تنظیم زیر پا، پشت و پشتی سر به حالت یک بالش بسیار منعطف و سرویس بهداشتی جداگانه است. در پرواز فرست کلاس غذای گرم برای مسافران سرو می شود و انتخاب نوع غذا از روی منوی غذایی است. مهماندار های کلاس پروازی فرست کلاس تجربه کاری بالاتری دارند. در زمان سوار شدن مسافران، اشخاصی که بلیط فرست کلاس تهیه کرده اند جدا از بقیه مسافران به هواپیما انتقال داده می شوند و در ترمینال فرودگاه هم کانتر پذیرش مسافران فرست کلاس کانتری جداگانه است و برای دریافت کارت پرواز اولویت دارند. همچنین در هنگام پیاده شدن مسافران فرست کلاس اولین مسافرانی هستند که از هواپیما خارج می‌شوند. اکثر کسانی که از بلیط های فرست کلاس استفاده می کنند، مسافران VIP و سرمایه داران بزرگ هستند. علاوه بر امکاناتی که ذکر شد، برخی فرست کلاس ها برای کسانی که می خواهند جلساتشان را برگزار کنند، اتاق جلسات و لابی خصوصی هم در هر کابین موجود می باشد.

کلاس پروازی فرست first class

درجه تجاری : (کلاس تجاری - business class یا C)

کلاس تجاری بعد از فرست کلاس در انواع کلاس های پروازی می باشد. صندلی های بیزنس کلاس در دو ردیف جداگانه قرار دارند و معمولا جلوی کلاس اکونومی و با فاصله‌ بیشتری از هم قرار گرفته اند. صندلی های بیزنس کلاس مبله، راحت، اتوماتیک و جادار می باشند. در پرواز های با کلاس تجاری غذاهای گرم سرو شده و دارای کترینگ متفاوت می باشند ولی در درجه ای پایین تر از فرست کلاس است.برخی امکانات رفاهی دیگر مثل کانتر جدا و حمل و نقل مستقل در حد فاصل ترمینال تا هواپیما و بالعکس در کلاس پروازی بیزنس کلاس موجود می باشد. کلاس بیزنس کابین جداگانه ای دارد و رسیدگی مهماندار ها بیشتر و چشمگیر تر است. بلیط بیزنس کلاس در مقابل فرست کلاس قیمت کمتری دارد ولی از اکونومی بالاتر است.

کلاس پروازی بیزنس business class

درجه اقتصادی: (کلاس اکونومی - economy class یا Y)

کلاس اکونومی در پروازها آخرین کلاس پروازی و در ایران طرفدار بیشتری دارد و مشتری هایشان، مسافران عادی هستند. در یک پرواز بیشتر صندلی ها مربوط به کلاس اکونومی هستند که قیمت آن ها پائینتر از بقیه کلاس ها می باشد. امکانات صندلی های اکونومی در حد روزنامه و مجلات تبلیغاتی می باشد که در بعضی هواپیما ها برای این کلاس پروازی مانیتور و هدفون نیز تعبیه شده است و معمولا خط پروازی و مدل هواپیما نیز در کم و زیاد شدن این امکانات بسیار تاثیر گذار می باشند.

کلاس پروازی اکونومی economy class

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات