به چه دلایلی هواپیماها سقوط می کنند؟

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)
1398/03/25
م.پیامنی
0 توضیحات

دلایل عمده سقوط هواپیما ها

هواپیماها به هیچ وجه به یک دلیل واحد سقوط نمی کنند. سقوط هواپیما تقریبا در بیشتر موارد ترکیبی از عوامل مختلف است که منجر به اتفاق می شود. بنابراین آمار دقیق و علت واحدی که موجب سقوط هواپیما می شود را به سختی می توان تشخیص داد. با رزرو بلیط هواپیما جیبوجت به دلیل همکاری با بهترین شرکت های هواپیمایی، سفری خوش و آرام را تجربه کنید.

دلایل سقوط هواپیما

علل مشترک تصادفات هواپیما

به غیر از اتفاقات مهم هواپیمایی که ممکن است جان صد ها مسافر را بگیرد، سقوط کردن هواپیما های سبک و فوق سبک متاسفانه بسیار شایع است و تاثیرات بسیار مخربی بر سرنشینان و افراد روی زمین دارد. با این حال، سرنشینان یک هواپیمای سبک فرصت بیشتری برای زنده ماندن در یک سانحه هوایی را نسبت به هواپیماهای سنگین و یا فوق سنگین دارند. چرا که هواپیماهای کوچک می توانند در مناطق روستایی و  بدون آمادگی بیشتری نسبت به هواپیمای مسافربری بزرگ فرود آمده و خود را از سانحه نجات دهند. تصادفات هواپیما در اکثر موارد نیز در هنگام فرود یا زمان بلند شدن رخ می دهد و به ندرت و مگر در موارد بسیار نادر پیش می آید که در اواسط پرواز سقوط هواپیما اتفاق بیافتد. با این حال به طور کلی عواملی که در زیر آورده ایم می توانند دلایل و میزان مقصر بودن قابل قبولی برای سقوط هواپیما ها باشند.

علت های سقوط هواپیما

55٪ خطای خلبان

بی تجربه بودن خلبان، همراه با شرایط نامساعد آب و هوایی عواملی هستند که دست به دست هم داده و فاجعه ای را رقم می زنند. خلبان باید بتواند آب و هوا را پیش بینی کرده و تعیین کند آیا هواپیما می تواند با آب و هوای نامساعد و یا وجود طوفان های شدید پرواز کند یا خیر. همچنین خلبانان نیز باید بتوانند هر گونه مشکلات مکانیکی را که ممکن است در مدیریت پرواز رخ دهد، اداره کنند. همچنین ممکن است خلبان در طول پرواز به هر دلیلی برای ادامه ی کنترل هواپیما ناتوان شود که این یکی از بدترین شرایط را در پرواز به وجود می آورد.

تاثیر اشتباهات خلبانی در سقوط هواپیما

17٪ خطای مکانیکی هواپیما

هواپیما در اکثر کشورهای جهان تولید می شود و قبل از این که اولین پرواز را تجربه کند از مراحل آزمایشی زیادی عبور خواهد کرد تا تاییدیه کامل برای شروع پرواز را بگیرد. با این حال، گاهی اوقات در طول یک پرواز، در عملکرد هواپیما اشکال به وجود می آید و منجر به حوادث وحشتناکی می شود. مسافران آسیب دیده و خانواده هایشان این حق را دارند که پس از ایجاد یک سانحه هوایی که دلیل آن نقص مکانیکی در هواپیما باشد، مدعی و از تولید کننده هواپیما شکایت کنند.

خطاهای مکانیکی در سقوط هواپیما

13٪ آب و هوا

آب و هوا معمولا یکی از دلایل سقوط هواپیماها می باشند. با وجود اینکه بیشتر هواپیماهای غول پیکر قادر به مقاومت در برابر طوفان های شدید هستند و می توانند در برابر آن ایستادگی کنند، هواپیما های کوچکتر به شدت در برابر این موضوع حساس می باشند. برخورد های رعد و برق می تواند شکست کامل الکتریکی را در یک هواپیما در پی داشته باشد.

تاثیر آب و هوا بر سقوط هواپیما

8٪ خرابکاری در هواپیما

8% درصد از سقوط هواپیماها در جهان وجود خرابکار در هواپیما و انجام خرابکاری در هواپیماها است. خرابکاری به عنوان یکی از عوامل سقوط هم تراز با برخورد رعد و برق به هواپیما قرار می ‌گیرد. هواپیما ربایی و ناپدید کردن هواپیما جزء خرابکاری ها در هواپیما می باشند.

خرابکاری در هواپیما عامل سقوط آن

7٪ عوامل دیگر انسانی

خطاهای دیگر انسانی به هر شکل و به هر طریقی نیز درصد اندکی را در عوامل سقوط هواپیما به خود اختصاص داده اند. مثلا افرادی که در فرآیند پرواز سهیم هستند، مثل خدمه ای که سوختگیری را انجام می دهند و یا حتی افرادی که در باربری قرار دارند، ممکن است یک خطا و یک کار نادرستی را انجام دهند که شروع کننده فاجعه ای بزرگ باشد.

عوامل متفرقه سقوط هواپیما

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
فرم نظرات
نام و نام خانوادگی
ایمیل
توضیحات